Żyć i nie zwariować - Audycja radiowa


  


Żyć i nie zwariować” to audycja radiowa, w której prowadzę rozmowy z ciekawymi osobami na ciekawe tematy. Dyskutujemy o jodze, ajurwedzie, holistyce i, przede wszystkim, o tym jak żyć, by nie zwariować. Zapraszam! 
Chętnie odpowiadam na pytania. Pisz do mnie pod: karolina@karolinakalamajska.com 
Wszystkie maile czytam i na wszystkie odpowiadam. 
Do usłyszenia!


WESPRZYJ AUDYCJĘ „ŻYĆ I NIE ZWARIOWAĆ”1. Wszystkie odcinkiOpis odcinków oraz gości:

Jak zacząć żyć zgodnie z ajurwedą? Jak zrozumieć siebie na tyle, by móc żyć w równowadze wewnętrznej? Jak odkryć swoją naturę? Dlaczego pić ciepłą wodę zamiast zimnej? Jakie czynności proponuje ajurweda po przebudzeniu? Czy któreś z nich już wykonujesz?
O tym opowiadam w tym odcinku audycji „żyć i nie zwariować”. Zapraszam!

Linki:
Życie zgodne z ajurwedą
Ciekawe żródło informacji o ajurwedzie


****

Pierwszą jamą, czyli zasadą etyczną jogina jest ahimsa - nie ranić. Odnosi się to nie tylko do innych osób, czy do nie ranienia samych siebie, ale również do naszej diety. Patandźali w Jogasutrach uczy tego, że to, co ląduje na talerzu jogina powinno być bezbolesne dla innych stworzeń. Dlatego w tradycyjnej jodze króluje dieta wegetariańska!

Stąd też mój gość: Anna Żuchniewicz - koordynatorka kampanii VivaZdrowie. Viva! jest prężnie działającą organizacją zajmującą się prawami zwierząt, Ania natomiast pracuje w dziale Zdrowie, w którym przedstawia rzetelne fakty naukowe na temat diety wegetariańskiej, wegańskiej oraz produkcji nabiału. Dzięki jej pracy uzyskasz darmowe przepisy wege na 30 dni! Viva oraz wszystkie jej kampanie są wartym zaufania oraz wsparcia żródłem działań jak i informacji. 

W tym odcinku rozmawiamy o:
  • diecie nieranienia, czyli o talerzu pełnym miłości i smaku
  • różnicy pomiędzy dietą wegetariańską oraz wegańską
  • badaniach dotyczących diety roślinnej
  • produktach zamiennych dla ludzi wege
  • przyprawach do gotowania
  • podpowiadamy jak zacząć życie wege


Jedz etycznie, przyłącz się do kampanii Viva! Sprawdź te linki:


****

Czakry, czyli pola energetyczne, posiadają ogromny wpływ na każdą sferę naszego życia. Ich harmonia, zupełnie jak jej brak, określa nasz stan emocjonalny, psychiczny, fizyczny oraz tłumaczy nasze zachowania, obawy i lęki. 
O czakrach rozmawiam z Dagmarą Gmitrzak - autorką wielu książek łącznie z tytułem: Czakry podróż w głąb siebie”.
Dagmara jest trenerką rozwoju osobistego, socjologiem, terapeutką holistyczną i prowadzi warsztaty na całym świecie. W tym odcinku rozmawiamy o każdej z czakr, o ich wpływie na nas oraz o tym jak przywrócić każdą z czakr do równowagi jednocześnie harmonizując nasze życie.

Dagmara jest prawdziwą inspiracją, kiedy opowiada o czakrach, więc mam nadzieję, że się Tobie spodoba rozmowa.

Linki: 


****

Dziś moim gościem jest masażystka ajurwedyjska - Angelika Kucharska. Angelikę poznałam podczas pobytu w Pałacu Sulisław (zobacz zdjęcia z wyjazdu jogi i ajurwedy do Pałacu), gdzie Angelika pracuje w SPA. Jako osoba z doświadczeniem fizjoterapeuty najlepiej zna różnice oraz wyjątkowość masaży ajurwedyjskich.

W tym odcinku romawiamy o:
- korzyściach masaży ajurwedyjskich
- różnicach pomiędzy masażem klasycznym a ajurwedyjskim
- punktach marmy i jak wpływają na nasze zdrowie
- czy dobry masaż może być zrobiony tylko przez masażystę ze Sri Lanki


****Jest mi bardzo miło przedstawić Tobie gościa dzisiejszego odcinka: Agnieszkę Bera. Agnieszka jest nie tylko moją nauczycieką (pod jej okiem uczestniczyłam w nauczycielskim kursie jogi dla kobiet w ciąży), pasjonatką pracy z kobietami oraz instruktorką jogi kundalini. Słuchając tego odcinka przekonasz się, że Aga ma niesamowity dar do dzielenia się swoją wiedzą w przystępny sposób. W tym odcinku rozmawiamy o tym:

- czym jest kundalini
- czym różni się joga kundalini od innych rodzajów jogi
- co ma ayahuasca wspólnego z jogą
- stereotypy na temat jogi kundalini
- dlaczego warto zakrywać głowę
- jak stworzyć życie, które naprawdę pokochasz

Odwiedź stronę Agnieszki, aby otrzymać darmowy kurs „jak stworzyć życie, które naprawdę pokochasz”.****
W tym odcinku rozmawiam z miłośnikiem wspinaczki, podróżnikiem, poszukiwaczem, myślicielem oraz (przede wszystkim) z moim kolegą: Pawłem Bus. Jako, że jest on osobą o ponadprzeciętnie otwartym umyśle, która postanowiła wprowadzić stan ciszy mentalnej w swoje codzienne życie, postanowiłam porozmawiać z nim o tym:

- czym jest cisza mentalna
- czy można całkowicie wyciszyć umysł i myśli
- czy warto wyciszać umysł będąc w pracy
- ile wspinaczka ma wspólnego z medytacją
- czy można być otwartym na nowe sposoby na życie jednocześnie nie zatracajac siebie

Paweł nie posiada wirtualnego życia (tj. bloga),  spotkać go można jedynie w realnym środowisku; prawdopodobnie rozmyślającego nad życiem podczas kręcenia filmów w Wiedniu i nie tylko 😉


****


Nowy format audycji, a w nim:
- życie jogina zza kulis, czyli moje życie i cała o nim prawda (wzloty i upadki)
- rozmowa z Ewą Wysocką - założycielką PortalYogi Internetowe Studio jogi
- joga od strony biznesowej
- jak zaprezentować i sprzedać swoją unikatowość
- obraz jogi w mediach społecznościowych

Ewa poza tym, że jest założycielem PortalYogi, jest również trenerem w zakresie budowania e-biznesów i wdrażania rozwiązań e-commerce dla małych i średnich przedsiębiorstw i ekspertem w dziedzinie budowa kampanii przedsprzedażowej.

Linki:

****


W tym odcinku rozmawiam z międzynarodową instruktorką jogi ashtanga oraz moją osobistą idolką - Basią Lipską - Larsen.

Rozmawiamy o tym:
- czy joga odmładza
- jak być super człowiekiem
- jak znaleźć motywację do praktyki jogi (nawet po 20 latach praktyki!)
- czy jogi zmienia codzienne życie

Basia prowadzi zajęcia w swoim studio jogi w Oslo. Jest autorką wielu książek i filmów DVD o jodze. Szczerze polecam zajrzeć na jej nadchodzące warsztaty: nie przegap okazji do wyjechania z nią do Indii, gdzie czeka na Ciebie codzienna praktyka u źródeł jogi! Basia jest super człowiekiem! 😊


****Czy ajurweda może być dla każdego? Jak gotować zgodnie z ajurwedą? A raczej: po co przejmować się ajurwedyjskim gotowaniem? Co ma trawienie wspólnego z jakością życia oraz jak ajurweda ułatwia życie?
Na tych i wiele innych ajurwedyjskich zagadnień rozmawiam z moim gościem: Marią Nowak - Szabat. Maria jest terapeutką ajurwedyjską, coachem holistycznym, psycholożką, nauczycielką jogi oraz założycielem Agni-ajurweda.pl. Maria prowadzi grupę „Rok z Ajurwedą”, gdzie dzieli się swoją wiedzą o ajurwedzie. Dodatkowo Maria prowadzi kursy gotowania online, tutaj znajdziesz wszystkie informacje.


****


Wersja tlumaczona (pl)

Wersja oryginalna (ang)

Jak to jest mieć jogę jako przedmiot obowiązkowy w szkole? Jak naucza się jogi w Indiach i czy jest inaczej niż na zachodzie?
O tym rozmawiam z moim gościem Raju Baba. Jest on muzykiem, gitarzystą, nauczycielem gitary, pilotem paragliding, motocyklistą, golfiarzem... człowiekiem wielu pasji. Urodzony w Indiach, uczęszczał do szkoły niedaleko New Delhi, gdzie jako 12-latek miał jogę zamiast WF-u.
Raj mieszka w Wiedniu, gdzie naucza gitary. Odwiedź jego stronę internetową tutaj.


 WESPRZYJ AUDYCJĘ „ŻYĆ I NIE ZWARIOWAĆ”

Uważasz, że byłbyś odpowiednim gościem w mojej audycji? Zajmujesz się profesjnalnie holistyką, jogą, ajurwedą? Napisz do mnie!
                         

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz